I EDYCJA GUBIŃSKIEJ LIGI TENISA ZIEMNEGO O TYTUŁ LIGOWEGO MISTRZA GUBINA 2017

I EDYCJA GUBIŃSKIEJ LIGI TENISA ZIEMNEGO O TYTUŁ

LIGOWEGO MISTRZA GUBINA 2017

 

Regulamin

 1. Miejsce i termin rozgrywek

Organizatorem jest Lubuski Klub Tenisowy „ GRAND SLAM” oraz Gubińska Szkoła Tenisa „ DROP-sy”

Rozgrywki rozpoczynają się w dniu 1 maja 2017 roku, a kończą w dniu 3 września 2017 roku.  Miejscem rozgrywek są korty należące do Lubuskiego Klubu Tenisowego „ GRAND SLAM” przy ulicy Pułaskiego 1.

 1. Uczestnictwo

W lidze udział mogą wziąć wyłącznie KLUBOWICZE po opłaceniu całej składki rocznej, lub osoby spoza klubu. Muszą one jednak uzyskać akceptację udziału pozostałych uczestników  oraz opłacić startowe ligi w wysokości 200 zł.

Klubowicze również opłacają startowe w wysokości 30 zł.

Każdy startuje na własną odpowiedzialność i w razie kontuzji lub wypadku nie będzie rościć żadnych pretensji do Organizatorów. O udziale w rozgrywkach Ligi decyduje kolejność zgłoszeń oraz opłacenie bezzwrotnego wpisowego, które w całości przeznaczone zostanie na nagrody dla uczestników.

 1. Sposób przeprowadzenia rozgrywek

Rozgrywki odbywają się w formule ligowej podzielonej na 4 rundy trwające po miesiącu. Liga rozgrywana jest na zasadzie PUCHARU DAVISA. Drużyny składające się z 2 zawodników rywalizują ze sobą rozgrywając tak zwany DUŻY MECZ składający się 4 spotkań singlowych i jednego deblowego. Każdy z zawodników rozgrywa dwa spotkania singlowe. Drużyny wyłonione są na skutek losowania z dwóch grup. A- ROZSTAWIONEJ i B-NIEROZSTAWIONEJ. W pierwszej edycji Ligi o rozstawieniu w grupach decyduje organizator. W kolejnej edycji rozstawienie wynikać będzie z rankingu z lat ubiegłych.

Rozgrywki wyłonią następujących zwycięzców:

 1. DRUŻYNOWY LIGOWY MISTRZ GUBINA – są to zwycięzcy DUŻYCH MECZY składających się z 5 spotkań
 2. LIGOWY MISTRZ GUBINA W GRZE POJEDYŃCZEJ – jest to zdobywca największej liczby punktów w singlach w ramach DUŻEGO MECZU
 3. LIGOWY MISTRZ GUBINA W GRZE PODWÓJNEJ – są to zdobywcy największej liczby punktów w deblach w ramach DUŻEGO MECZU.

Każda Drużyna zobligowana jest do rozegrania pełnego DUŻEGO MECZU czyli czterech spotkań singlowych i jednego deblowego z inną Drużyną w ciągu miesiąca. Jeśli zawodnicy dysponują czasem mogą rozgrywać spotkania z kolejnych miesięcy. Muszą jednak pamiętać że pierwszeństwo ma drużyna wynikająca z terminarza.

Zwycięzcą DUŻEGO MECZU jest Drużyna, która wygra największą ilość spotkań z 5 rozgrywanych. Wygranie meczu to punkt.

Mecze singlowe rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Przy stanie 6:6 w secie rozgrywany jest tie-break do 7 punktów. W przypadku stanu 1:1 w setach, o wygranej decyduje trzecia partia, rozgrywana tak jak dwie poprzednie. Niezwłocznie po zakończonym meczu ZWYCIĘZCA powinien podać Organizatorowi dokładny wynik. W przypadku, gdy mecz zostanie przerwany ze względu na złe warunki atmosferyczne, zawodnicy mają obowiązek dokończyć go w możliwie najkrótszym czasie.

Wszystkie mecze danej rundy należy rozegrać w terminie dogodnym dla obu zawodników, jednak nie później niż do końca wyznaczonego terminu danej rundy. Rozegranie wszystkich spotkań danej rundy w wyznaczonym czasie leży w interesie każdego uczestnika Ligi. W przypadku braku zgłoszenia jednostronnego walkowera (np. z powodu kontuzji rywala) nierozegranie meczu w terminie zostanie zweryfikowane jako obustronny walkower dla uczestników danego spotkania. W tym przypadku obaj gracze otrzymają 0 punktów przy obustronnym wyniku 0:6, 0:6.

 1. Tabela i zasady punktacji:

za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 2 punkty

za porażkę zawodnik otrzymuje 1 punkt

za oddanie meczu walkowerem 0 punktów

 

 O miejscach w tabeli decydują kolejno:

W klasyfikacji DRUŻYNOWEJ:

ilość zdobytych dużych punktów

ilość wygranych spotkań w ramach DUŻEGO MECZU

stosunek setów zdobytych do straconych

stosunek gemów zdobytych do straconych

wynik bezpośredniego spotkania

 

w klasyfikacji singlowej i deblowej:

ilość zdobytych dużych punktów

stosunek setów zdobytych do straconych

stosunek gemów zdobytych do straconych

wynik bezpośredniego spotkania

 

 1. Sędziowanie

Zawodnicy sami sędziują zawody wg „Zasad sędziowania w grze bez sędziów głównych” uchwalonych przez Kolegium Sędziów PZT z 02.03.2002r. Zawodnicy mają również prawo do wyznaczenia za obopólną zgodą dodatkowej osoby do sędziowania meczu lub rozstrzygania kwestii spornych. W trakcie trwania meczu kwestie sporne powinny być zawsze rozstrzygane w atmosferze fair play. Gdy zawodnicy nie są do końca pewni czy piłka była autowa czy dobra, lub nie mogą dojść do porozumienia w innej kwestii spornej, zaleca się powtórzenie punktu. Organizatorzy nie odpowiadają za zachowanie uczestników Ligi na korcie oraz poza kortem i nie będą brali odpowiedzialności za rozstrzyganie sporów/konfliktów zaistniałych pomiędzy uczestnikami danego spotkania.

 1. Nagrody

Trzech najlepszych zawodników rozgrywek w każdej kategorii otrzyma nagrody rzeczowe i pamiątkowe puchary natomiast dla WSZYSTKICH pozostałych zawodników przewidziane są nagrody pocieszenia. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników Ligi, którzy rozegrają komplet meczy zostanie rozlosowana nagroda specjalna. Oficjalne zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się w dogodnym terminie po zakończeniu rozgrywek ligowych.

 1. Inne

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji i ewentualnej zmiany niniejszego regulaminu.

Pamiętajmy, że wygrywamy wszyscy tym, że gramy w tę piękną dyscyplinę sportu. Bawmy się razem spędzając czas.

 

8. Zapisy

Telefonicznie Paweł P. (512 086 190), Paweł W. (605 424 323), mailowo (admin@strefatenis.pl) lub pozostaw komentarz pod artykułem

 

Organizatorzy:

Paweł Pietsch – Gubińska Szkoła Tenisa DROP-sy

Mariusz Zarzycki – Prezes Lubuskiego Klubu Tenisowego „ GRAND SLAM”

Paweł Wróbel – I sekretarz rozgrywek

 

Liga Przykłady Tabel – rozgrywki:

TERMINARZ LIGOWY

 1. RUNDA

 

 1. CZERWONI – NIEBIESCY      

 

  SINGIEL 1

CZ A – NIE B

SINGIEL 2

CZ B – NIE A

DEBEL

CZ – NIE

SINGIEL 3

CZ B – NIE B

SINGIEL 4

CZ A – NIE A

SUMA
WYNIK

 

 

 

           

itd…

 

DUŻY MECZ CZERWONI NIEBIESCY FIOLETOWI ŻÓŁCI ZIELONI PUNKTY MECZE
CZERWONI X            
NIEBIESCY   X          
FIOLETOWI     X        
ŻÓŁCI       X      
ZIELONI         X    
               

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

WhatsApp chat