Ruszamy z LIGĄ 2018

Uruchamiamy rozgrywki ligowe.  Bez gry na punkty nie ruszymy z tenisem do przodu:) W bieżącym roku proponujemy podział na dwie grupy mocniejszą i trochę mniej mocną. Selekcja nastąpiła na podstawie rankingu z poprzedniego roku (w przypadku Bartka P. uznaliśmy wynik z ligi poznańskiej).

Grupa A:

Tomek S.

Paweł P.

Paweł W.

Lech B.

Daniel M.

Bartek B.

Bartek P.

 

Grupa B:

Damian K.

Piotr K.

Jakub W.

Michał K.

Marcin D.

Mariusz Z.

Arek M.

 

Zasady: Rozgrywamy w grupach mecze każdy z każdym (3pkt zwycięstwo, 1pkt, przegrana, 0pkt walkower). Mecz rozgrywamy do dwóch wygranych setów. Na podstawie wyników na koniec danej rundy rozgrywek: najlepszy zawodnik z grupy B przechodzi do grupy A, najsłabszy zawodnik z grupy A przechodzi do grupy B. Dodatkowo zostaje rozegrany mecz barażowy między przedostatnim zawodnikiem z grupy A z drugim zawodnikiem z grupy B, wygrany wchodzi do grupy A, przegrany do grupy B. Dla porządku młodszy zawodnik wychodzi z propozycją daty meczu.

W sezonie planowane jest rozegranie dwóch rund. Pierwsza w terminie 15.05.2018 – 31.07.2018, druga w terminie 15.08.2018 – 30.09.2018.

Wyniki podajemy na stronie  w dziale LIGA/LIGA2018: http://strefatenis.pl/liga/

Udanej zabawy!!!

 

 

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Daniel pisze:

  Jak dla mnie wydarzyła się mała lipa. Podział na grupy służy temu, by rywalizacja była bardziej wyrównana i mecze ciekawsze. Jak można jednego z najlepszych zawodników w klubie dać do grupy „B” ? Nawet jeśli Arek chciał grać w grupie „B”, to gdybym ja był organizatorem to zwyczajnie bym tego zabronił. On gra ZA DOBRZE!
  Mam nadzieję, ze nikt nie ma do mnie pretensji o to, że podzieliłem się własną opinią.
  Jak najbardziej pochwalam wrzucenie Bartka P. do grupy A tylko argumentacja tylko mogła by być lepsza – „organizator uważa, że tak będzie lepiej i tyle.” 😉
  Do zobaczenia na kortach.

 2. pawro pisze:

  Drogi Danielu, wspólnie przyjęliśmy zasady podziału na dwie grupy, na podstawie rankingu z poprzedniego roku, nie nam oceniać poziom i umiejętności (to zawsze jest względne, dla jednego ten gra lepiej , dla drugiego ktoś inny). Niepotrzebne roztrząsanie sprawy. Rozegrane mecze same wyrównają z czasem poziom graczy w poszczególnych grupach. Oczywiście gdybym dzielił na podstawie posiadanej wiedzy, też inaczej podzieliłbym grupy, tylko to też podlegało by ożywionej dyskusji niezadowolonych.
  Jeżeli chodzi o Bartka P. i Arka wszystko zostało omówione z graczami, więc też nie potrzebnie szukasz dziury w całym. Danielu dobrej zabawy, mniej kombinowania;). Kropka.

 3. Daniel pisze:

  Bardzo solidnie uargumentowałem dlaczego uważam, że Arek powinien w „A’ (gra za dobrze). Nie jest to żadne szukanie dziury w całym, ani nawet krytyka. Jeśli – cytuję: „przyjęliśmy zasady podziału na dwie grupy, na podstawie rankingu z poprzedniego roku” to w mojej opinii można było przyjąć inne „zasady podziału”. Przecież to jak organizujemy ligę to nasza sprawa i nikt tam tego nie narzuca z zewnątrz.
  PS. Gdyby Grzesiek który skończył ligę w poprzednim roku na ósmym miejscu chciał grać ligę to też trafiłby do grupy „B”? Oczywiście mógłby ale w mojej opinii to już by było całkowicie bez sensu.

 4. pawro pisze:

  Można było przyjąć inne zasady, ale z tego co pamiętam przyjęliśmy takie, to po co stwarzać teraz chaos i zamęt, wywracaniem wszystkiego do góry nogami. ?! Mogę dopisać Arka do grupy A, ale kogoś będę musiał z niej zrzucić do grupy B, więc co proponujesz?! I czy jeszcze ktoś ma podobne odczucia?! Nic na siłę!
  po za tym nikt nikomu niczego nie umniejsza umieszczając w jednej, czy drugiej grupie, jest to jakiś punkt startowy, który i tak zweryfikują Twoje mecze!!!

 5. Daniel pisze:

  Paweł nie złość się. Czasami mam wrażenie, że nikim nie można tu na spokojnie podzielić się swoimi przemyśleniami. Niech sobie już zostanie tak jak jest, ale jak będzie podobny „problem” w przyszłości to zwyczajnie warto przypomnieć moje argumenty (za silny na „B” lub za słaby na „A”).
  Bardzo szanuję wszystko co zrobiłeś dla tej ligi, sama formuła z podziałem na grupy też mi się podoba. Nic nie krytykuję!!! Cieszę się, że ludzie będą mieli pretekst do grania, a granie = zdrowie.

  PS. A tak już zupełnie poważnie to spokojnie można by wywalić mnie z A i dać do B. Można też zapytać Bartka czy da radę zagrać z silniejszymi rywalami po kontuzji. Nie chcę podsuwać żadnych gotowych pomysłów. Nie jestem organizatorem tylko zwykłym (w dodatku słabym) graczem.

  PS2. a może nowego Piotra dać do B a Arka do A. 😉 – oczywiście jak „nowy” wymiata – to dawać go da „A”. 😉

Dodaj komentarz

WhatsApp chat