Podsumowanie Turnieju Tenisowego 2017 w Gubinie

W dniach 16-17 września 2017 roku na kortach tenisowych przy ul. Pułaskiego 1 w Gubinie odbył się I Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gubina. W turnieju wzięło udział 8 kobiet oraz 13 mężczyzn. W imieniu burmistrza turniej otworzył radny miasta pan Edward Patek, po czym mogliśmy zobaczyć popisy akrobatyczne dzieci prowadzonych przez Halinę Polańską.

Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym, czyli przegrywający mecz odpadał z rozgrywek, wygrany przechodził do kolejnej rundy. Turniej kobiet wygrała Klaudia Wróbel z Jasienia, pokonując w pięknym stylu swoje rywalki, drugie miejsce zajęła Halina Polańska, trzecie Bożena Rutkowska obie panie s a mieszkankami Gubina. Na uwagę zasługuje bardzo zacięty mecz o trzecie miejce między Bożeną Rutkowską a Patrycją Krzeptowską, Bożena po przegranym pierwszym secie 2:6, wygrała drugi set 6:0 i po zaciętym trzecim secie zamknęła wynik korzystny dla siebie w tiebreku 7:6 (7:3).

Rozgrywki męskie też miały swoją dramaturgię i zacięte pojedynki, ostatecznie triumfatorem został Marcin Masłowski ze Sławy pokonując w finale Piotra Grędę z Gubina. Trzecie miejsce zajął Lech Borkowski z Gubina.

Pogoda dopisała w niedzielę pod czas finałów oraz pokazowego meczu tenisistów PRO można było cieszyć się słońcem i wspaniałą atmosferą. W czasie trwania turnieju można było zjesć gorącą grochówkę i bigos. Dla dzieci rozstawione zostały dmuchane zamki.

Wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju, a w szczególności:

Burmistrzowi Bartłomiejowi Bartczakowi za ufundowanie pucharów,

Firmie ZIAJA za patronat i ufundowanie prezentów dla zawodników,

Szkole Tenisowej DROPSY Pawła Pietscha za przekazanie piłek tenisowych na czas turnieju,